سوالات و مفاهیم متداول

پورسانت دهی در هما به دو صورت مختلف می‌باشد:
1- پورسانت به ازا کالا
2- پورسانت فروش سیستمی که به دو صورت پورسانت خطی و پورسانت پلکانی است.

1- دریافت/ پرداخت به صورت وجه نقد

 2- دریافت / پرداخت به شکل حواله بانکی

 3- تراکنش های پوز (POS)

 4- دریافت/ پرداخت از طریق چک 

5- تراکنش های آنلاین

علاوه بر سه سطح استاندارد حسابداری (سطوح گروه ، کل و معین) دارای سه سطح شناور تفصیلی و یک سطح تفصیلی به نام مرکز که نوعی خاص از سطوح تفصیلی شناور است که در آن با وجود مشخص شدن سطح تفصیلی هیچ سطحی اشغال نشده و همچنان سطوح خالی باقی خواهند ماند که خود شامل(سطوح کالا و خدمات، طرف حساب، پرسنل، بانک، صندوق و تنخواه) می باشد. به عبارتی نرم افزار هما دارای حسابداری 12 سطحی می‌باشد.

هما از کدینگ استاندارد حسابداری بهره‌مند می‌باشد و تمامی سرفصل‌های حسابداری را به صورت درخت‌واره‌ای نمایش می‌دهد و در این درخت‌واره امکان حذف، ویرایش و افزودن کد حساب‌ها امکان‌پذیر است.
در سیستم حسابداری هما کاربر قادر است اسناد مالی را از یک کد حساب به کد دیگری انتقال دهد.

1- ارسال پیامک
2- ارسال ایمیل 
3- گفتگوی آنلاین
4- دسترسی به پشتیبان از طریق کلیک بر روی آیکون علامت سوال بر روی نوار ابزار

1- گزارش فروش و پورسانت 
2- گزارش فروش کالا/ خدمات
3- گزارش مالی و مالیاتی : شامل گزارشات ارزش افزوده و گزارشات فصلی 
4-گزارش فروش و درآمد شعب
5- گزارش پیمانکاران فروش، گردش
6- گزارش پیمانکاران فروش، روکش

نرم افزار هما قادر است مبالغ مشخص از فاکتورفروش را براساس تعداد و مبلغ مشخص شده به طور اتوماتیک قسط بندی نموده، اقساط را سر موعد مقرر برای مشتری ارسال نماید، پرداخت اقساط را از طریق ایمیل و پیامک ، تا وصول شدن کامل پیگیری کند.

درنرم افزار حسابداری هما نیاز به تهیه پشتیبان ازاطلاعات نخواهید داشت. از کلیه اطلاعات هر روز بطور خودکار پشتیبانی تهیه می شود و در سرورهای پشتیبانی  ذخیره می گردد. اطلاعات پشتیبانی به مدت یک ماه در سرورها باقی خواهد ماند و پس از آن فایل پشتیبانی جدیدتر جایگزین خواهد شد. در صورت بروز هرگونه مشکل تیم فنی آخرین نسخه ی پشتیبانی را جایگزین خواهد کرد.

خیر، هما یک سرویس ابری(Cloud Computing) است و بر روی سرورهای شهر نوین  میزبانی می‌شود.

فرآیند انبارگردانی درنرم‌افزارهما به‌گونه‌ای است که انبار مورد نظر توسط سیستم یکپارچه قفل شده، سپس به کاربران در دومرحله اجازه صورت‌برداری داده خواهد شد و در نهایت گزارش مقایسه‌ای تهیه می‌گردد.

با توجه به اینکه ارتباط نرم افزار هما با مخاطبان، از طریق ایمیل و پیامک می‌باشد، لذا امکان طراحی قالب ایمیل و پیامک آماده درنرم‌افزار تحت وب هما وجود دارد. قالب‌های ایمیل از متن، تصاویر و سایر فایل‌ها پشتیبانی نموده و ارسال ایمیل از طریق کلیه ی (Mail سرورها) نیز ممکن است.

مشتریان با وارد شدن به پنل اختصاصی خود (CSM)  قابلیت ثبت سفارش، رزرو، پرداخت آنلاین، مشاهده صورتحساب، لیست قیمت و مواردی از این قبیل را دارند.

بلی ، این سیستم از انواع بارکد پشتیبانی کرده و به غیر از بارکد اصلی روی کالاهای مشابه، بارکد جداگانه به ازای اقلام ریز را نیز پشتیبانی می نماید.

نرم افزار حسابداری هما، قابلیت ثبت اسناد به صورت تمام اتوماتیک و همچنین توانایی ثبت به صورت دستی را  براساس تراکنش های حسابداری، دارا می باشد.

نرم افزار حسابداری هما مجهز به یادآوری اتوماتیک (Reminder)  می باشد، و با توجه به تنظیمات انجام شده، سیستم قادر خواهد بود در موعد مقرر از طریق ارسال پیام و ایمیل زمان سررسید چک را به کاربر مربوطه و مدیر سیستم اعلام نماید.

کلیه ی عملیات انجام شده توسط کاربران نرم افزار حسابداری هما از قبیل صدور انواع فاکتور، ثبت اسناد، ارسال و دریافت پیام،ایمیل ، ورود/ خروج کاربر و هرگونه تغییربا جزئیات کامل ثبت می گردد.

در نرم افزار حسابداری هما در ماژول انبارداری، ورود/خروج کالا به/از انبار، از طریق ثبت فاکتور خرید/فروش در قسمت بازرگانی، و یا به صورت دستی با پرکردن فرم‌های ورود/خروج کالا در قسمت انبارداری امکان‌پذیر می‌باشد.


1. نمودار عملکرد فروش به تفکیک ماه

2. نمودار گردش چک‌ها

3. نمودارهزینه‌های تنخواه

4. نمودارگردش انبار به تفکیک رده بندی و کالا

خروجی گزارشات در تمامی بخش های نرم افزار حسابداری هما که در آنها قابلیت گزارش گیری وجود دارد، به چهار فرمت زیر می باشد:

1- Excel

2-Word

3-CSV

4-Text