مقدمه:

نسخه‌های متنوع نرم‌افزارهای هُما تحت عنوان سرویس ابری و در فضای اینترنت قابل استفاده می‌باشند و کاربر سورس برنامه را روی حافظه‌هایی همچون CD و DVD که هر لحظه امکان مخدوش شدن و از بین رفتن اطلاعات دارند، دراختیار ندارد و به صورت فیزیکی، مالک نرم‌افزار نیست. وی فقط قابلیت دستیابی به پورتال و دیتابیس سازمان خویش، و لایسنس استفاده از نرم‌افزار را خواهد داشت که این امر امنیت اطلاعات وارد شده را تضمین نموده و طی قرارداد حقوقی تنظیم شده وظیفه‌ی حفظ و نگاهداری از آن به عهده‌ی شما مشتریان عزیز شرکت شهرنوین نمی‌باشد و خود شرکت عهده دارِ این امر مهم است. در موارد مقتضی نیز امکان انتقال سرویس به سرور داخلی یا وب سرور مشتری ممکن است.

یکی از خصوصیات نرم افزاربه‌عنوان سرویس که خرید حق امتیاز آن مناسب‌تر می‌باشد، این است که هزینه‌ای هم که پرداخت می‌شود صرفاً بابت سرویس ارائه شده و خدماتی می‌باشد که این نرم افزارها ارائه می‌نمایند که بر اساس پروتکل‌های تعیین شده، کاربرهای این نرم‌ افزارها بدون داشتن نام کاربری و کلمه‌ عبور نمی‌توانند به اطلاعات و داده‌هایشان دسترسی داشته باشند.

شرکت نرم افزاری شهر نوین، سرویس‌های خود را با شرایط و ضوابط مناسبی ارائه داده و براساس امکانات و ویژگی‌هایی که به مشتری ارائه می‌گردد، قیمت‌گذاری انجام می دهد.

یکپارچگی در سیستم اطلاعاتی هما از خصوصیات مثبت نرم افزارهای هما است، بطوریکه زمانی که یک کاربر جدید در قسمت پرسنل تعریف می‌شود، می‌تواند با توجه به دسترسی‌های خود از تمام قسمت‌ها استفاده کند و نیاز نیست که برای هر قسمت بار دیگر تعریف شود و این قابلیت باعث تسهیل کنترل سیستم می‌گردد که این موضوع در سیستم هُما در قسمت پرسنلی تعریف شده است.


برخی قابلیت‌های نرم‌افزار یکپارچه اطلاعاتی هُما:

1. در قسمت پرسنلی نرم‌ افزار هما  می‌توان به تعداد مورد نیاز و دلخواه،  کاربر تعریف کرد. یعنی با توجه به نیاز شما در استخدام نیروی مدیریتی، حسابداری و صندوقداری و انبارداری و پرسنل فروش، می‌توان بر روی پورتال اختصاصی شما در نرم افزار، کاربر جدید با دسترسی های متفاوت تعریف نمود.

2. در قسمت بازرگانی نرم افزار هما، اپراتور قادر به ثبت انواع فاکتور بوده و بر اساس برخی تنظیمات‌، فاکتور رسمی خودبه‌خود برای مشتریان رسمی تولید می‌گردد ونرم افزار هما بصورت اتوماتیک تشخیص می‌دهد که مشتری رسمی/غیررسمی است و سند مالی را بر این اساس ثبت می‌کند. نرم افزار هُما این قابلیت را دارد که به‌راحتی فاکتورهای رسمی و غیر رسمی را از هم تفکیک کند.

3. صورتحساب صادر شده در نرم افزار حسابداری هما بعد از صدور فاکتور برای مشتری بصورت اس ام اس SMS یا ایمیل eMail ارسال می‌شود و مشتری می‌تواند در همان لحظه پرداخت آنلاین داشته باشد.

4. در نرم افزار حسابداری هما در ماژول بازرگانی، فاکتورها در دو مرحله تایید شده و سپس نهایی می‌شوند و می‌توان برای کاربران مختلف سطوح دسترسی های متفاوت تعریف کرد تا بعنوان مثال، فقط تایید فاکتور به عهده مدیر فروش بوده و یا کارشناس هم به این امکان دسترسی داشته باشد.

5. با استفاده از نرم‌افزار هما، می‌توان لیست قیمت و آلبوم تصاویر برای کالاها و امکان خرید آن کالا را برای مشتریان و مصرف‌کنندگان فراهم کرد. همچنین هُما بطور کامل به مقوله داشبورد(پیشخوان) پرداخته است.

6. هوشمندی قسمت خزانه در نرم افزار هُما، که به‌صورت اتوماتیک می‌تواند سند مالی مربوطه را صادر کند.

7. سیستم مالی نرم افزار هُما دارای سطوح چهار، پنج و شش می‌باشد و علاوه‌بر تعریف سرفصل‌های مالی، امکان ویرایش این سرفصل‌ها و اختصاص کدینگ جدید حسابداری به این سرفصل‌ها را نیز دارد.

8. در صورتی که در نرم افزار حسابداری هما، سندی به اشتباه به سرفصلی اختصاص یافته باشد، امکان ویرایش آن سند و تخصیص به سرفصل دیگر در ماژول حسابداری به‌ راحتی در نرم افزار حسابداری هما امکان‌پذیر می‌باشد.

9. پرداخت آنلاین و سفارش(پیش‌فاکتور) مستقیماً توسط خود مشتری در پنل CSM نرم افزار هما .

10. محاسبه اتوماتیک تخفیف فروش در فاکتورها، در ماژول بازرگانیِ نرم افزار حسابداری هما.

11. محاسبه پورسانت‌ فروش به ازاء هر کارشناس و هر کالا.

12. تهیه گزارشات مالیاتی در نرم افزار حسابداری هُما بسیار مقوله جالبی است که به‌صورت کامل به آن پرداخته شده و به‌صورت کاملا اتوماتیک گزارشات ارزش افزوده و گزارشات فصلی و صورت معاملات مربوطه در پایان هر سه ماه بر اساس فروش و خرید رسمی و غیر رسمی در این نرم افزار تولید می‌شوند که می‌توان در سایت اداره مالیات وارد نمود.

13. از مهمترین ویژگی‌های این محصولات:

الف) به روز بودن 

ب)هوشمند بودن

ج)سرعت بسیاربالا

د) سرعت تولید و توسعه بسیار سریع نرم‌افزار هما

14. تیم تولید، توسعه و تحقیق هُما بر اساس تحلیل بازار و مقایسه سایر محصولات، ایده‌های پیشنهادی را آنالیز کرده و وارد پروسه تولید می‌کند.

15. شرکت شهرنوین محصولات تولیدی خود را دقیقاً منطبق با خواسته‌های بازار طراحی نموده و ارائه می‌دهد.

16. با یک نگاه کلی برروی نرم‌افزار بازرگانی و فروش هُما، می‌توان گفت هُما نرم‌ افزاری مبتنی بر فرآیندهای مدیریت کسب و کار می‌باشد که فرآیندهای فروش و درآمدی را تسهیل نموده و دقت را در سازمان‌ها را بالا برده و در نتیجه "فرصت‌های درآمدی" کمتر از دست می‌رود و تمامی مشکلات در ضعف فرآیند فروش ازجمله:

-مشکل در ارسال فاکتور

-اشتباه کاربری در صدور پیش‌فاکتور

-تغییر لیست قیمتها

17. ماژول CRM) Customer Relationship Management) که مدیریت ارتباط با مشتری می‌باشد، و همانطور که از اسم این ماژول پیداست، نرم افزار CRM هما در امر تسهیل ارتباط کارآمد با مشتری، کاربر را یاری می نماید.

18. در سیستم نرم افزار هما مشتری قادر است لیست قیمت کالاها را با موجودی در لحظه ملاحظه کند(که امکانش وجود دارد که لیست قیمت و موجودی کالاها دیده نشود).

19. نرم‌افزار حسابداری و مدیریت فروش هُما در مقایسه با نرم‌افزارهای تحت وب فارسی دارای محیط گرافیکی زیباتر و کاربرپسندتری می‌باشد و سادگیِ استفاده از آن، یکی از مزایای نرم افزار حسابداری هُما می‌باشد.